5 tipů,

jak se motivovat ke cvičení doma

V téhle době může být obtížné udržovat svůj pravidelný trénink, nebo se vůbec cítit motivován ke cvičení.

Najít čas a prostor na cvičení doma je samozřejmě mnohem snadněji řečeno, než hotovo. Protože jsou fitness centra zavřené, musíme si vystačit s naším domácím prostředím.

Níže uvedené tipy vám poradí, jak se motivovat ke cvičení doma.

1. Stanovte si konkrétní a reálné cíle

Rozhodli jste se zhubnout 15 kg do plavek, ale ani po měsíci nevidíte žádnou změnu a nemáte chuť ve cvičení dále pokračovat? To znamená, že jste si nastavili příliš nekonkrétní a nereálný cíl.

Obzvlášť pokud se cvičením začínáte, vaše cíle by měly být malé, konkrétní a zvládnutelné v kratším časovém úseku. Co si raději říct, že za měsíc zhubnete 2 kg, abyste se vešli do těch těsných džínů, co vám leží ve skříni?

2. Vytvořte si tréninkový plán

Carpe Diem Cvičení Karlovy Vary Tereza Dell Mercová Lucie

Kamarádka cvičí 6x týdně a do toho zvládá chodit do práce, vychovávat děti a uklízet? Zkoušela jste cvičit s ní, ale nevydrželo vám to? Každý jsme jiný! Vytvořte si tréninkový plán podle vašich cílů, pokročilosti a časových možností. Poslouchejte své tělo a dělejte to, co vás baví. A nebojte se svůj plán v případě nespokojenosti kdykoliv změnit. 

Nevíte, jak takový tréninkový plán vypadá? Napište nám, naše lektorky vám rády poradí.

3. Udělejte si prostor pro cvičení

To, že žijete v malém bytě ještě neznamená, že nemůžete cvičit z domova!

Vytvořte si prostor určený přímo pro vás a vaše cvičení. Ať už si zřídíte mini tělocvičnu v garáži nebo jednoduše přemístíte konferenční stolek na druhou stranu pokoje, aby se vám vešla podložka na jógu, udělejte to před plánovaným tréninkem. Zabráníte tak zbytečným výmluvám.

Cvičit se dá taky v přírodě a bez pomůcek! Vyzkoušejte například intervalové cvičení Total Body Outdoor Workout.

4. Dopřejte si odměnu

Jistě, někteří lidé mohou být motivováni lepší kondičkou nebo redukcí váhy. 

Pokud s vámi tohle nic nedělá, nastavte si hmatatelnější odměnu po cvičení. Například si po každé lekci dopřejte epizodu oblíbeného seriálu nebo kostičku čokolády. Jakmile procvičíte svůj mozek, aby rozpoznal, že odměnou je samotný trénink, nebudete chtít už ani tu čokoládu.

5. Vyzkoušejte online lekce cvičení

Aplikace, Youtube videa, živé lekce na Facebooku. Online tréninky jsou čím dál více populární a je opravdu z čeho vybírat! Kdo dokáže motivovat více než zkušený lektor?

Cvičit můžete podle našich online lekcí zde.

Ale pozor, poslední možnost vyzkoušet si naše cvičení ZDARMA! Od příštího týdne budou služby zpoplatněny.