tréninkový plán

květen 2021

Vytvořili jsme pro vás tréninkový plán na měsíc květen. Plán ke stažení ZDARMA na konci článku!

Lekce cvičení v plánu jsou zdarma k dispozici na našich webových stránkách zde. Abychom vám trénink usnadnili, vytvořili jsme kategorii KVĚTEN 2021, kde najdete všechny videa pohromadě. 

předtím, než začnete cvičit

Plán si můžete upravit podle svých schopností, kondice i zdraví. Než začnete, zamyslete se nad tím, kdy budete cvičit. Jestli ráno, odpoledne nebo večer. Můžete si trénink také rozdělit. Cardio ráno a odpoledne cvičení. Jestli sportujete, zkuste udělat změnu, ať si tělo zamaká i jinak. 

Schopnosti

Jste po úrazu, máte nějaké onemocnění nebo jste zrovna prodělali covid? Poslouchejte své tělo. I pár minut cvičení je posun vpřed. Vyberte si druh cvičení, který zvládnete a bude vás bavit.

Kondice

Součástí plánu je i cardio, které se bude u každého z nás lišit. Pro začátečníka může být cardiem i procházka nebo tanec. Zdatnější z vás si mohou jít zaběhat nebo projet na kole. Nebojte si vybrat to, co vám vyhovuje. Nebo vyzkoušejte vyměnit běh za Tabatu či HIIT. Věřte si. Změna je pro vás výzvou.

Zdraví

Upravte si plán podle svého momentálního zdraví. Po covidu je vhodné zapojit dechová cvičení. Věřte, že se po pár dnech budete cítit lépe. Po delším onemocnění, například léčbě antibiotiky, doporučujeme po 14 denní rekonvalescenci začínat jen s lehkými procházkami.

Výběr lekcí

Než začněte, nastudujte si plán a projděte si lekce. Poslouchejte své tělo. Nabízené lekce slouží pro inspiraci a nemusí být vhodné pro každého. Proto se nebojte přidat nebo naopak ubrat opakování, vybrat si mezi těžší nebo lehčí variantou a upravit si cvičení podle svých preferencí.

Vnímejte své tělo

 Máte svalovou horečku? Protáhněte se, dejte si volno navíc nebo si uberte opakování. Máte naopak pocit, že vám cvičení nic nedává? Přidejte si opakování. Podívejte se na provedení cviku a více vnímejte, jaké svaly zapojujete. Pokud i přesto vám plán nevyhovuje, můžete se u nás objednat na individuální trénink.